sobota, 20 września 2014

Liebster blog award - czyli czego o nas jeszcze nie wiecie :)

Witajcie Kochani,

Zostałyśmy nominowane przez Networkerke do wspaniałej zabawy. Bardzo nam miło, bowiem miałyśmy czas na chwilę refleksji i przemyśleń, na które w pędzie życia zawsze brakuje czasu. Dzięki temu i Wy dowiecie się czegoś nowego, może ciekawego o nas.

Na początek oczywiście zasady.
Odpowiadamy na 11 zadanych pytań.
Nominujemy 11 blogerek.
Zadajemy 11 pytań.

Proste prawda?

A więc zaczynamy, od naszych odpowiedzi oczywiście!

1. Twój ulubiony zwierzak domowy to...

Kasieńka: Zostanę zlinczowana, ale nie lubię za bardzo zwierzaczków domowych. Być może spowodowane jest to tym, że nigdy nie miałam w domu zwierzaczka, a może tym, że w życiu napadły na mnie dwa psy (jeden gdy byłam w ciąży, co bardzo przeżyłam modląc się intensywnie jak nigdy przez 10 najdłuższych minut mojego życia)  i jeden kot (na prawdę kot!).

K: Nie wyobrażam sobie życia bez kota! Zawsze o takim marzyłam. W końcu przyplątało się do nas maleństwo jak miałam około 5 lat. Od tej pory jakiś kot zawsze jest obecny w moim życiu. Niestety dwa pierwsze dosyć szybko od nas odeszły- po prostu wyszły z domu i już nie wróciły. W wakacje po maturze przygarnęłam Rudzielca w domu rodzinnym, a po wyjeździe na studia wytrzymałam 2 tygodnie i musiałam przygarnąć jakiegoś do siebie, rodzice nie chcieli mi dać swojego ukochanego! I tak już od 2 lat jest z nami Maurycy- przeuroczy kiciak. Nie wyobrażam sobie życia bez mruczącej kupy futra! Boję się za to panicznie psów- jeden pogryzł mnie dosyć poważnie gdy byłam w 2 klasie podstawówki i od tej pory nawet jak znam i lubię psa to nie potrafię mu zaufać.


 
Taki byłem jak miałem ok. 7 tygodni.

A taki jestem teraz. W tle braciszek Ugryś. (imię wzięło się z połączenia koloru i jego zamiłowania do podgryzania nas) 


2. Jak lubisz spędzać wakacje- aktywnie czy biernie? Dlaczego?

Kasieńka: Uwielbiam spędzać pół na pół. Ponieważ jest to urlop i wypoczynek od codzienności, lubię poleniuchować. Jednak po góra trzech dniach mnie to nudzi i muszę zacząć coś robić. Np. biegać brzegiem morza.

K: Uwielbiam wylegiwać się na plaży, ale nie cały dzień. 2-3 godziny to maksimum moich możliwości. Nie wyobrażam sobie przez nawet tydzień wakacji po prostu siedzieć w hotelu czy na plaży i nic nie robić. Zwykle po wakacjach wracam jeszcze bardziej zmęczona- bo muszę iść w milion różnych miejsc, a wakacje są od tego żeby właśnie więcej pochodzić niż się wozić.

3. W czym uważasz, że jesteś dobra? Dlaczego tak sądzisz?

Kasieńka: Matematyka! Od kiedy tylko nauczyłam się dodawać pokochałam ten przedmiot. Zawsze byłam w czołówce klasy i nawet na studiach rozwiązywałam przy tablicy najtrudniejsze zadania. Zawsze jednak poświęcałam dużo czasu tłumacząc z przyjemnością kolegom i koleżankom te prostrze zadania. Udzielałam również korepetycji przez wiele lat. Uwielbiam pomagać, a moje osiągnięcia chyba uzasadniają, dlaczego uważam, ze jestem w tym dobra :)  
K. powinna napisać to samo, ale pewnie napisze coś innego :P

K: Zaczęłam czytać co Kasieńka napisała- i faktycznie! Też jestem dobra z matmy, nigdy nie musiałam się jej uczyć, bo wszystko przychodziło mi naturalnie. Chyba wyssałam to z mlekiem matki- matematyka-informatyka. Dziś zdecydowanie mogę stwierdzić, że wychodzi mi wszystko co związane z wykreślaniem- to z kolei chyba po tacie. Uwielbiam to- bo po raz kolejny- rozumiem. Wtedy bez dużego wysiłku jestem w stanie wszystko zrobić.

4. Jaki był powód, dla którego założyłaś bloga?

Założyłyśmy bloga bo pewnego dnia zażartowałyśmy, że mamy tyle kosmetyków, że spokojnie mogłybyśmy zostać blogerkami. Żarcik okazał się motywatorem i proszę jesteśmy szczęśliwymi blogerkami. 

Dodatkowo ja (K.) potrzebowałam jeszcze kogoś oprócz Kasieńki, z kim mogłabym porozmawiać o kosmetykach. Na studiach- bardzo technicznych- nie mam na tyle koleżanek, które mogą się nawet na ten temat wypowiedzieć. Tutaj na szczęście jesteście Wy! ;*

5. Twoje ulubione miejsce/miasto/wieś w Polsce to... Dlaczego?

Kasieńka: ...moje miasto Gliwice. Związana jestem z nim od dziecka. Jest mi tu dobrze, tak po prostu. Tu dorastałam, tu poznawałam nowych ludzi, tu wciąż mieszkam i studiuję. Nawet jak kiedyś się przeprowadzę, Gliwice zostaną głęboko w moim sercu. 

K: Nie mam ulubionego miejsca, ulubionej książki czy filmu. Wszędzie gdzie jestem, jest mi dobrze, o ile znajdę "swoich" ludzi. Gliwic nie lubiłam przez 18 lat gdy w nich mieszkałam, teraz po dwóch w Łodzi- która jest świetna- stwierdzam, że Gliwice są prześliczne i z chęcią tam wracam- ale na 2, 3 dni. Bardzo lubię Gdańsk- za klimat, miłe wspomnienia, Rzeszów- za przestrzeń i zieleń, ale ulubionego miasta nie jestem w stanie wskazać. Jest mi dobrze tam gdzie jestem!

6. Co chciałabyś w sobie zmienić? 

Kasieńka: Pewność siebie. Chciałabym być bardziej pewna siebie i swojej wartości. Od dziecka byłam nieśmiała i choć już to przezwyciężyłam, wciąż trochę tego we mnie mieszka. 

K: Nic. Nie chciałabym w sobie nic zmieniać- bo wtedy to nie byłabym do końca ja. Oczywiście- życie weryfikuje pewne rzeczy. Nie wiem jaka będę za kilka lat. Widzę jaka byłam kiedyś i co się we mnie zmieniło- czasem na lepsze, czasem na gorsze. Nie lubię wszelkich prób zmian na siłę- nigdy się to nie udaje, a efekt zazwyczaj odwrotny niż zakładany. Oczywiście tutaj mogłabym napisać, że chciałabym zmienić szereg fizycznych cech, czy zachowań, ale przecież nie każdy musi o nich wiedzieć. A nuż nie zauważy! 

7. Książka o której nie możesz zapomnieć to...
  
Kasieńka:Uwielbiam czytać, ale nie mam jednej jedynej książki o której nie umiałabym zapomnieć. Każda siedzi w moim sercu i każda wniosła wiele do mojego życia. Nawet te, które niezbyt mi się podobały, uważam za wartościowe.

K: Czytam dużo. I po raz kolejny- gdy ktoś pyta o ulubioną książkę to nie mogę wskazać jednej. Poza tym nie zapomnę żadnej książki, którą czytałam. Każda wnosi mniej bądź więcej do mojego życia.

8. Jesteś optymistką czy pesymistka? Dlaczego tak sądzisz? 

Kasieńka: To dla mnie najtrudniejsze pytanie. Jestem optymistką, gdy chodzi o jakieś dalekie plany, jednak gdy wydarzenie jest już blisko włącza się we mnie pesymizm.
Przykładowo - całe wakacje uważałam, że we wrześniu zdam egzamin na piątkę, jednak gdy jestem dzień przed egzaminem, czarno to widzę. 


K: Zdrową pesymistką. Po prostu- wolę się mile zaskoczyć niż rozczarować. Ale też nie widzę wszystkiego w czarnych barwach, nie zakładam że nic się nie uda. Udać, uda się zawsze jeśli tylko czegoś chcemy, ale ja zwykle zauważę- nawet na siłę wszystkie rzeczy które mogą mi stanąć na drodze i być przeszkodą.

9. Jakich ludzi podziwiasz i dlaczego?
  
Kasieńka: Podziwiam tych którzy mają w sobie dużo luzu. Ja zawsze dążę do perfekcji, a to czasem mnie gubi.

K: Podziwiam ludzi, którzy nie narzekają i podchodzą do wszystkiego z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Ja muszę sobie ponarzekać- na wszystko. Od pogody po fakt, że przed chwilą znowu wcisnęłam przez przypadek Caps Lock'a. Ludzie, którzy szukają we wszystkim pozytywów mają po prostu łatwiej w życiu. Inni są nastawieni przyjaźnie, osiągają sukcesy szybciej i mniejszym wysiłkiem i po prostu są bardziej szczęśliwi. 

10. Czy jesteś osobą wierząca? 

Kasieńka: Tak. Należałam do dzieci Maryi jak również żeńskiej ligi młodzieży szensztackiej. W liceum myślałam nawet o pójściu do zakonu, jednak życie moje plany nieco zweryfikowało. 

K: Każdy w coś wierzy.

11. Z kim najbardziej lubisz spędzać wolny czas? 

Kasieńka: Z moim dzieckiem :)

K: Oczywiście, że z moimi chłopakami- czytaj właściwym i kotem! A jeśli wpadną do nas jeszcze przyjaciele to już lepiej być nie może. Mogłabym tak codziennie!


A teraz o to chciałybyśmy zapytać Was:
1. Co najbardziej podoba Ci się w prowadzeniu bloga?
2. Czy uważasz, że każda decyzja podjęta w życiu powinna być słuszna?
3. Za co lubisz siebie?
4. Serce, czy rozum- które Tobą rządzi?
5. Twoje największe marzenie to...?
6. Czy wierzysz w miłość do grobowej deski?
7. Co chcesz robić za 10 lat?
8. Błyszczyk czy szminka? Dlaczego?
9. Czy podoba Ci się Polska? Uzasadnij
10. Czy uważasz, że matematyka przydaje się w życiu?
11. Uprawiasz jakiś sport? Jaki?

A nominujemy:

http://szmaragdoweoczko.blogspot.com/
http://healthylifestyleisthebestremedy.blogspot.com/
http://secretaddiction86.blogspot.com/
http://wytuszowanerzesy.blogspot.com/
http://wspolpracuje-testuje-opisuje.blogspot.com/
http://monyrka.blogspot.com/

http://kasikowo89.blogspot.com/
http://zafrikooo.blogspot.com/
http://jagodowa00.blogspot.com/
http://dziwnajestesbarbaro.blogspot.com/
http://kosmetyczneporadym.blogspot.com/

Mamy nadzieję, że czegoś ciekawego się o nas dowiedziałyście, a nominowanym dziewczynom życzymy przyjemnej zabawy :)

Całusy,

K. & Kasieńka 

12 komentarzy:

 1. Lubię ten tag, bo zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć o bloggerkach. Dziękuję Wam serdecznie za nominację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://wytuszowanerzesy.blogspot.com/2014/09/druga-nominacja-do-liebster-blog-award.html

   moja odpowiedź

   Usuń
  2. Super! Miło Nam, że wzięłaś udział. ;)

   Usuń
 2. Lubię takie Tagi :) Czuję się wtedy jakbym bliżej znała osoby które prowadzą danego bloga :)
  Dziękuję za nominację!! :* Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na Wasze pytania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam takie posty zawsze dowiaduje sie czeośnowego
  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za nominacje :) Postaram się by i moje pytania były tak ciekawe jak i Wasze :) kociak przeuroczy! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja nie cierpię pytań o ulubioną książkę/film itp nigdy nie wiem co odpowiedzieć :D a kociaki świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och! A wydawało mi się, że to tylko ja nie mam wszystkiego co ulubione! :)

   Usuń